Teatr Małego Widza

W sobotę byliśmy całą rodziną w teatrze. Teatr ten jest wyjątkowy, bo skierowany do najmłodszych dzieci od 1 roku życia.

Teatr Małego Widza znajduje się na warszawskiej Starówce. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie nasze pociechy pierwszy raz będą miały kontakt z taką „poważną” i najprawdziwszą sztuką! Z prawdziwymi aktorami i muzyką na żywo.IMG_9771

Przed spektaklem ostatnie wycieczki na siusiu, żeby maluchy wytrwały 30 minut spektaklu i 15 minut zabawy po nim i już można siadać na widowni.

Widownia też jest wyjątkowa. Siedzimy na poduszkach lub krzesłach. Można się wiercić, gadać, gaworzyć, klaskać. Spektakl bowiem nie ogranicza dziecięcej wyobraźni ani reakcji maluchów na to, co dzieje się wokół.

Zaczyna się przedstawienie „Cztery pory roku”. Podczas spektaklu można usłyszeć „mamo, a co robi ta pani?” – nikogo to nie dziwi, nie każdy od razu rozumie sztukę. Rodzice tłumaczą na ucho swoim dzieciom co w tym momencie się odbywa. Dzieci z zadziwieniem patrzą na to, co dzieje się na scenie. Śmieją się i pokazują palcem na to, co zobaczą.

„Cztery pory roku” to nieprzypadkowy tytuł. Podczas spektaklu słyszymy znane nam fragmenty koncertów Vivaldiego. Są jednak grane na różnych instrumentach i nie brzmią klasycznie. 😉 Na scenie widzimy wszystkie magiczne momenty pór roku. Spóźniona i szalona wiosna, kolorowe roztańczone lato. Jesień w kaloszach z parasolem i zima ze śniegiem jak puch z poduszki.

Po spektaklu wszystkie dzieci zaproszone są na scenę. Mogą wziąć z koszyka instrumenty i same tworzyć sztukę. Grają na bębnie, na trójkącie, grzechotkach, kastanietach. Poznają nowy dla nich świat.

Jeśli szukacie ciekawej atrakcji dla swojego dziecka w Warszawie, to gorąco polecam Teatr Małego Widza. 🙂

IMG_9722

IMG_9738

IMG_9754

IMG_9782

IMG_9784

IMG_9790

IMG_9792

IMG_9803

IMG_9826

IMG_9856

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też:

  • To jest genialny pomysł, zwłaszcza dla małych wierciochów. Filip jaki wpatrzony siedział, widać, że bardzo go wciągnęło 😉

    • Tak mocno, że kiedy zobaczył bańki mydlane wyrwał na scenę i zaczął je łapać :O Trzeba było go mocno spacyfikować 😀

  • Gosia

    Super, szukałam czegoś takiego już wcześniej u nas, ale w Łodzi nie ma podobnych imprez dla dzieci. Tylko raz była jednorazowa, ale jak się dowiedziałam to było za późno i biletów już nie było.