Rozrywki sportowe rodziców

Sport to zdrowie, sprawa oczywista.Jednak tylko rodzice wiedzą o tym, że po urodzeniu się dziecka czasu na uprawianie sportu jest coraz mniej, dlatego wymyślają sobie nowe zajęcia. Taki sport po rodzicielsku. Chcesz być fit po porodzie? Tata dziecka też może nieźle przypakować nawet nie wychodząc z domu. 😉

4253032320_3512a96c2e_z

Wybrane rodzicielskie dyscypliny sportowe:

  1. Trójskok w celu najszybszego opuszczenia pokoju, w którym odłożyłeś do łóżeczka śpiące dziecko. Trójskok wykonujesz na wdechu i na palcach. Najlepiej, żeby przy tym nie stworzyć zbyt dużego poruszenia powietrza.
  2. Sprint do domu z płaczącym dzieckiem w wózku. Jak najszybciej, byle wygrać! Nie zwracaj uwagi na mijanych gapiów, czasami są mało przychylni. Często nie znają tej dyscypliny sportowej, ale chętnie dają porady dotyczące techniki.
  3. Slalom gigant między zabawkami, klockami lego, rozrzuconymi poduszkami i ubraniami. Do tej dyscypliny warto zainwestować w porządny sprzęt sportowy – kapcie z twardą podeszwą. Uważaj na kontuzje!
  4. Załatwianie potrzeb fizjologicznych na czas. Najczęściej z kibicami.
  5. Podnoszenie ciężarów – ćwiczenia w seriach, dodatkowym urozmaiceniem jest poruszanie się ciężaru, co powoduje zróżnicowaną pracę konkretnych partii mięśni ciała.
  6. Zapasy na macie (przewijania). Uwaga, podczas tej dyscypliny jesteś narażony na pobrudzenie Twojego stroju do ćwiczeń.

To moje typy dyscyplin sportowych. Myślę, że Wy ćwiczycie na inne sposoby, więc podzielcie się nimi w komentarzach! 🙂

A jeżeli chcecie ćwiczyć z dziećmi poza domem i mieć niezłą stylówę, to w Lidlu od 7 kwietnia będą fajne sportowe ubrania. Tutaj możecie zobaczyć najnowszą gazetkę 🙂

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też:

  • Ja uprawiam wyczynowo punkt 4 ;))))) Fajny wpis! 🙂

  • CalkiemMloda Mama

    U nas wszystko praktykowane, ale przy 6 jest to sport ekstremalnie wyczynowy, bo młoda wywija się z ubierania, jak tylko może 😉