Prezenty dla czterolatka

IMG_5947

Lada moment Filip skończy 4 lata, więc czas pomyśleć o urodzinowych prezentach dla czterolatków! Wybaczcie, że skupię się na zabawkach skierowanych głównie dla chłopców, ale z dziewczynkami nie mam dużego doświadczenia. 😉
Czterolatki to już osoby z ukierunkowanymi zainteresowaniami, więc warto obserwować co w danym momencie jest pasją dziecka. Jeśli wybieracie się w odwiedziny do czterolatka i chcecie kupić prezent, to zachęcam, żebyście zapytali jego rodziców co jest teraz na topie. W przypadku Filipa jest to matematyka, klocki, muzyka i sport. Pod uwagę warto również wziąć obecne trendy na rynku. Czterolatki najczęściej chodzą już do przedszkola, skąd również przynoszą inspiracje prezentowe („mamo, bo X ma taką zabawkę i ja też chcę taką mieć). Zobaczcie jakie są moje propozycje.

Rower

Czterolatek już raczej wyrósł ze swojego rowerka biegowego i czas przesiąść się na wyższy poziom – rower z pedałami. Jest to co prawda spory wydatek, ale na najbliższe 3 lata, więc warto pomyśleć o prezencie składkowym. Jeśli chodzi o wybór to zachęcam Was do przymiarki w sklepie sportowym, żeby wybrać odpowiedni rozmiar. 16-calowy posłuży na dłużej, ale nie każdy model będzie wygodny dla czterolatka. W Decathlonie na przykład Filip miał duży problem z sięganiem do kierownicy, zjeżdżał z siodełka. Było to spowodowane typem ramy roweru. Za to na 14-calowy wydawał się już za duży, dlatego postanowiliśmy szukać dalej. Wybór padł na Kross Leo, jest idealny! Akurat trafiliśmy na promocję w Go Sport, więc polecam obserwować gazetki w sklepach. Możecie też kupić rower z drugiej ręki i odnowić go – pomalować na ulubione kolory dziecka, dodać dzwonek, koszyk. Dać mu drugie życie małym kosztem. Dziecko będzie na pewno zachwycone, a dla Was nie będzie to wydatek mocno obciążający kieszeń.

IMG_5153

Hulajnoga

Kontynuując sportową część prezentów zatrzymajmy się przy hulajnogach. Są bardzo popularne wśród dzieci i właściwie wiele dwulatków zaczyna swoją przygodę na trzech kółkach. Część czterolatków na pewno wyrosła ze swojej pierwszej hulajnogi poza tym świetnie radzi sobie z utrzymaniem równowagi, dlatego możemy pomyśleć już o zakupie hulajnogi na dwóch kółkach.

Klocki domino

Filip od kilku tygodni jest zafascynowany efektem domina. Ustawia sobie drewniane klocki w rzędach po czym odlicza i przewraca ułożone tory. Może to robić godzinami! Nam też ta zabawa się podoba i układamy wspólnie lub na zmianę. Raz tor jest zupełnie prosty, raz tworzy koło. Czasami budujemy bardziej zaawansowane tory z domkami z klocków. Świetna zabawa do trenowania cierpliwości, precyzji, wyobraźni przestrzennej. Czaimy się na zestaw klocków Dabo z kulodromem. Dobra cena, polski produkt, certyfikaty bezpieczeństwa i odpowiedni rozmiar (kto ma w domu niemowlaka to wie dlaczego rozmiar klocków w domu jest ważny ;)). Będzie zabawa!

IMG_6298

Ulubiony bohater z kreskówki

Dzieci uwielbiają drobne zabawki lub gadżety związane z bohaterami ulubionych kreskówek. Smerfy, Minionki, Psi Patrol… Na półkach sklepowych jest mnóstwo rzeczy i właściwie mając niewielki budżet i znając zainteresowania dziecka można kupić coś, co zadowoli małego solenizanta. Na przykład figurka do kolekcji, kubek z talerzykiem, plecak do przedszkola, zestaw zabawek, czy pościel z ulubionym bohaterem.

Gra planszowa

Czterolatki dadzą radę skupić się na fajnej grze planszowej i polecam Wam wybór takiego prezentu dla młodego człowieka. My lubimy planszówki i chcemy tą pasją zarazić Filipa.

Ostatnio kupiliśmy grę Potwory do szafy, która nas zauroczyła. Po pierwsze – jest to gra kooperacyjna, czyli gramy wspólnie, nie ma jednego zwycięzcy. Gra pamięciowa – to takie rozwinięte memory.

IMG_6325

Kolejnym hitem jeśli chodzi o gry jest Dobble. Na rynku są dwie wersje – Dobble Kids oraz zwykłe Dobble. My mamy wersję normalną i Filip bez problemu daje sobie radę. Normalne Dobble posłuży dłużej i będzie również świetną rozrywką dla dorosłych.

IMG_6330

Trzecią sprawdzoną już przez nas grą jest Masha Hop – gra z trójwymiarową planszą. Gra dla fanów bajki Masza i Niedźwiedź przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia, choć my gramy w nią już od roku. W grze chodzi o to, aby nasza Masza jako pierwsza dobiegła do Niedźwiedzia uważając na pułapki po drodze.

IMG_6334

Instrument muzyczny

Jeśli Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie muzyką, to może warto pomyśleć o pierwszym instrumencie, albo lekcjach gry? Czytałam, że pierwszymi instrumentami wybieranymi przez dzieci są skrzypce lub pianino. Filip uwielbia instrumenty klawiszowe, jest zafascynowany muzyką. Póki co zadowala się aplikacją pianina w tablecie i zeszytem do nut który wygląda jak pianino. Myślimy o zapisaniu go na lekcje pianina od września w domu kultury (zajęcia dla dzieci od 4 roku życia). Do ćwiczeń w domu przydałby się keyboard.

Dzień pełen wrażeń

Czterolatek uwielbia intensywnie spędzać czas. Daj mu to i spełnij jego marzenia! 🙂 Pojedźcie tam, gdzie on ma ochotę spędzić dzień. Wycieczka na rowerach, leśna przygoda z poszukiwaniem skarbów, szaleństwa nad wodą, basen, ZOO, kino – opcji jest wiele. Niech ten dzień pamięta przez długi czas!

IMG_6272

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też: