Podsumowanie pierwszego trymestru

15tc

Miałam trochę inny plan na wpisy ciążowe. Miałam publikować cotygodniowe podsumowanie tego, jak zmienia się moje ciało i jak reaguje na drugą ciążę. Jednak moje plany zostały szybko zweryfikowane, więc postanowiłam podsumować cały pierwszy trymestr.

Jestem w ciąży!

Tę ciążę mieliśmy zaplanowaną, choć ja od początku miałam przeczucie, że się nie udało. Na szczęście było to błędne odczucie. 😉 O ciąży dowiedziałam się w dniu, w którym odbywała się gala wręczenia nagród w konkursie Położna na Medal. Dlatego też podwójnie miękkie nogi miałam, kiedy odbierałam nagrodę. 😉

Czy to na pewno ciąża?

Do wizyty u lekarza prowadzącego minęło trochę czasu, a ja prócz braku miesiączki nie miałam żadnych innych objawów ciążowych. Stresowałam się mocno, czy na pewno ciąża się utrzymała i nie czeka mnie rozczarowanie podczas badania USG. W końcu w ciąży z Filipem od początku czułam się inaczej – ciążowo.

W tej ciąży nie mam mdłości, nie wymiotuję, nie zasypiam na stojąco, nie boli mnie podbrzusze, nic nie ciągnie i nie strzyka.

Czuję się jakbym nie była w ciąży i tylko powiększający się brzuch i badania USG potwierdzają mi to, że jestem w ciąży.

Pierwszy trymestr – podsumowanie

Bardzo cieszę się, że ta ciąża na razie w ogóle mnie nie doświadcza. Gdybym zaległa w łóżku tak samo jak w poprzedniej ciąży, to byłoby mi ciężko ogarnąć dom, zakupy i przede wszystkim opiekę nad Filipem.

W drugiej ciąży brzuch zaczął się powiększać wcześniej ze względu na osłabione mięśnie brzucha, i zdecydowanie wcześniej było widać po mnie, że jestem w stanie błogosławionym.

Zdjęcie aktualne – z 15 tygodnia ciąży.

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też:

  • Ailla

    Wyglądasz pięknie!!! już to pisałam na instagramie. to super, że nie zalegasz w łóżku, ja też planuje drugie jak już jedno wyjdzie i troszke odrośnie, ale boję się, że tak jak teraz zaległam 3 pierwsze miesiące to tak później też będzie. Teraz nie mogę sobie poradzić z nocami, nie śpię już kilka dni i bardzo mi ciężko. A znikąd pomocy! Pozdrawiam 🙂

    • Dziękuję! 🙂
      Co do drugiej ciąży – może uda Ci się tak jak mi, choć mimo wszystko wcześniej sama nie zdecydowałabym się na drugie dziecko, bo jednak 2-3 latek to bardzo wymagający człowiek. 😉

  • Widzę, że Ty w drugiej ciąży czujesz się tak, jak ja teraz w pierwszej 🙂 Myślałam, że w III trymestrze wreszcie się coś zmieni – opuchlizna, uczucie ciężkości czy cokolwiek, a tutaj nic. Mimo dużego już brzucha, gdy Mała nie kopie, potrafię zapomnieć, że w ogóle jestem w ciąży. Przez to też jestem troszkę zaskoczona (choć oczywiście szczęśliwa), bo nie spodziewałam się, że można w tym wyjątkowym stanie czuć się tak totalnie zwyczajnie. To ma jednak swój minus, bo mimo 8 miesięcy za sobą, robienia zakupów dla dziecka… czuję, że to wszystko jest takie nierzeczywiste, nierealne, jak sen, z którego w końcu obudzę się i będzie… no właśnie, będzie tak jak do tej pory. Gdzieś w mojej głowie żyło przekonanie, że już sama ciąża coś zmienia, że choć trochę przygotowuje do tego, co ma nastąpić, a tutaj nic. Zero.

  • Super, ze caly czas świetnie się czujesz:) dzięki temu Filip zadowolony:) pozdrawiam!