Nowości w biblioteczce

Jesień rozpoczęła się pod znakiem wspólnego czytania. Czytania do nocy. Filip sam się upomina. Jedna bajka nie wystarczy! Czytamy na zmianę, raz mama raz tata. Dlatego musieliśmy odświeżyć trochę biblioteczkę na jesienne wieczory.

Do filipowych książek dołączyły dwie nowe i piękne! Zobacz sama!

Nowości w biblioteczcePierwszą pozycją, która skradła serce Filipa jest „Jesień na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susanne Berner.

Książka nie tyle do czytania (bo tekstu w niej nie ma), co do opowiadania. Każda strona opowiada o wydarzeniach w mieście i jego mieszkańcach. Historie bohaterów możemy wymyślać sami. Za każdym razem historia może być inna. Możemy też bawić się w wyszukiwanie różnych postaci, czy przedmiotów. To bardzo ćwiczy koncentrację oraz spostrzegawczość. Na pewno będziemy poszerzać zbiory o kolejne części z ulicy Czereśniowej.

IMG_1711

IMG_1713

IMG_1718

Druga książka to „Litery” Urszuli Kozłowskiej.

Filip uwielbia litery (zaraz po cyfrach). Urzekło mnie to wydanie z pięknymi ilustracjami Karoliny Dziewy. Każda litera ma swojego bohatera. O każdej postaci jest napisany wierszyk z wyróżnioną literką w tekście. Filip nazywa litery, uczy się też ich pisanej wersji. Jest cudna! Na pewno posłuży kilka lat. 🙂

 IMG_1725

IMG_1720

IMG_1722

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też:

  • Obie wyglądają bardzo zachęcająco. Kojarzymy tylko tę pierwszą serię.