Moje 280 dni przemiany

img_1688

Dziś mija mój termin porodu wyznaczony według reguły Neagelego. 280 dni ciąży, a ja już od tygodnia mam swój mały Cud po tej stronie brzucha. Uczymy się siebie nawzajem, cieszymy bliskością. Zapomniałam już o tym jak maleńki i kruchy jest noworodek. Brakowało mi dotyku tej delikatnej skóry, zapachu, który jest jedyny i niepowtarzalny. 9 miesięcy oczekiwania zostało nagrodzone wspaniałym synkiem.

280 dni – wielka zmiana

280 dni ciąży to wielka zmiana w życiu. To 9 miesięcy przygotowań na to, że będziesz mamą. Zmieniają się priorytety, zmienia się podejście do codzienności. Stajesz się bardziej uważna, wrażliwa na otaczający Cię świat i ludzi. Przygotowujesz się do nowej życiowej roli.

Ale ciąża, to nie tylko przemiana w matkę na podłożu psychologicznym. Jest to również przemiana całego ciała. Tak bardzo namacalna, że każdy ją zauważy.

Chcę pokazać Ci jak ja zmieniałam się przez ostatnie 9 miesięcy. Uwielbiam porównania, dlatego zdecydowałam się na taką pamiątkę w tej ciąży. Dziękuję mojemu mężowi za to, że co tydzień robił mi zdjęcia na pamiątkę.

Patrząc na poniższe porównanie po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że ciało kobiety jest niesamowite! Nigdy nie czułam się bardziej kobieco niż w czasie ciąży. Dla mnie to kwintesencja kobiecego piękna. A efekt dziewięciomiesięcznej przemiany powala na kolana! Nowe życie – to moim zdaniem najlepsze, co kobieta może dać sobie i światu. Wielki mały człowiek, tworzony przez 280 dni. Wielka przemiana, która pozostawia ślad do końca życia. Która daje Ci siłę, pewność siebie, wrażliwość i ogrom miłości.

przemiany w ciąży

 

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też:

 • Pięknie, gratuluję 😉

 • Och, całą Twoją ciążę uwielbiałam obserwować Twój brzuszek. U szczupłej osoby wygląda to jeszcze cudowniej. Ale Michaś jest tak śliczny,że to ostatnie zdjęcie podoba mi się najbardziej!

 • Piękna pamiątką, a zdjęcie z Synkiem jedno jedyne niepowtarzalne 🙂

 • Zabiegana Mama

  Świetne zdjęcia, wyglądacie uroczo!

 • Piękna pamiątka. Widać idealnie jak ciało zmienia się w ciąży, ale najważniejszy jest fakt jak myślenie kobiet zmienia się po ciąży 🙂

 • Wanda Panda

  Cudownie 🙂 Gratulacje!!!

 • Pięknie! Żałuję, że nie mam więcej pamiątek z okresu mojej ciąży, ale kto wie, może wkrótce będzie mi dane to nadrobić? 😉

 • Kwitnąco wyglądałaś, Kasiu. Zapewne masz rację, to było magiczne 280 dni, czego efektem jest najpiękniejszy cud, jaki mogliście sobie wymarzyć. Michał.