Chłopiec czy dziewczynka? Znamy płeć!

Chłopiec czy dziewczynka

Niemalże od samego początku ciąży jestem pytana o to, czy już wiem? Najlepiej, żeby była dziewczynka, prawda? Dziewczynka w domu przyda się dla równowagi. Ale z drugiej strony z chłopakami łatwiej, bo nie ma to jak bracia. Zresztą w mieszkaniu w bloku mogą dłużej wspólnie okupować jeden pokój.

Zawsze marzyłam o córeczce!

Ta ciąża od początku przebiegała zupełnie inaczej niż z Filipem. Inaczej się czułam, nie miałam objawów, zachcianek, smaków. Dlatego nakręcała się dziewczęca spirala. Od początku też marzyłam o tym, że różowe ciuszki będą królowały w nowej szafie. Zresztą kilka osób też mówiło, że wyglądam jakbym nosiła pod sercem córeczkę. Tak czułam – będzie Asia i koniec.

Planowanie płci – chłopiec, czy dziewczynka?

Są metody, które mają ułatwiać zajście w ciążę „trafiając” w wybraną płeć. Współżycie przed owulacją zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki. A w dniu owulacji większe szanse są na poczęcie chłopca.
Tak samo dieta bogata w sód i potas sprzyja poczęciu chłopca, natomiast w wapń – dziewczynki. Ja nie przywiązywałam do tego większej wagi. Cieszyłam się staraniami, nie skupiałam się na tym który jest dzień przed lub po owulacji. Dałam szanse naturze. W końcu ona wie co jest dla mnie najlepsze.

Przeczucia vs USG

Cała w skowronkach udałam się na USG pod koniec pierwszego trymestru ciąży. Pełna nadziei, choć w sercu była nadal ta niepewność. I choć było bardzo wcześnie jeżeli chodzi o określanie płci na podstawie badania USG, to pozbyłam się złudzeń. „Z tego dziewczynki nie będzie” – rzekł lekarz, oznajmiając, że spodziewamy się drugiego syna!

Będziemy mieć syna – czy jestem rozczarowana?

Podczas badania jeszcze zapytałam, czy lekarz jest pewny. Marzenie prysnęło jak bańka, ale czy to rozczarowanie? Absolutnie nie! Z wielką ulgą odetchnęłam, że ma głowę, dwie ręce i dwie nogi. Pełny żołądek i pęcherz moczowy. Że jego serce bije mocno, a ciało fika koziołki.

Byłam wzruszona, że mogę podglądać jego mały świat na monitorze ultrasonografu. I teraz zupełnie nie wyobrażam sobie, że myślałam o tym, że noszę pod sercem dziewczynkę. W sumie czułam, że to może być chłopiec, jednak te myśli próbowałam odgonić, bo jednak oczekiwania osób wokół mnie w taki sposób nastawiały.

Filip będzie miał młodszego brata! Gdy obserwuję rodzeństwa, gdzie są dwaj chłopcy, to nie mogę się nadziwić – taka silna, braterska więź ich łączy! Marzę, żeby i moi chłopcy taką stworzyli.

Nie jestem rozczarowana. Jestem szczęśliwa!

boy

A jak to jest u Was? Udało się Wam z „parkami”, czy może jedna płeć króluje?

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też:

 • Gratulacje, a syn to wiele szczęścia i radości.

 • Ja nigdy nie trafiałam z przeczuciami, a i lekarz zawsze mówił, że na porodówce na 100% okaże się czy mam chłopca czy dziewczynkę. Gratuluję!

 • Ja bardzo chciałam chłopca i, szczerze mówiąc, byłam trochę rozczarowana, gdy lekarz oznajmił nam, że będziemy mieć córeczkę. Trochę mi zajęło pogodzenie się z tym i jeszcze na połówkowym miałam nadzieję na cud. Nie zdarzył się i bardzo się cieszę. Tak widać będzie dla naszej trójki najlepiej 🙂 Teraz cieszę się pierwszymi chwilami z maleństwem i cały czas nie mogę uwierzyć, że spotkało mnie tyle szczęścia – bez problemowa ciąża, dobry poród. Życzę tego każdej kobiecie!

  Wam zaś gratuluję kolejnego chłopca! Niech rośnie zdrowo, wychodzi szybko i jak najmniej boleśnie 🙂

  • Bardzo dziękuję, a Tobie serdecznie gratuluję szczęśliwego porodu i córeczki! Niech się zdrowo chowa 🙂 Bardzo cieszę się, że już jest z Wami 🙂

   • Dziękuję bardzo! Zaskoczyła nas 9 dni przed czasem, ale wybrała pięknie 🙂 Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi i niecierpliwie czekamy powrotu do domu (oby jutro!) 🙂

 • Ja w ogóle nie liczyłam, nie zakładałam, że będzie chłopiec lub dziewczynka. Jakoś nie myślałam o tym. Jak już dowiedziałam się, że baba, to ucieszyłam się, ale to była radość taka po prostu. Z chłopca cieszyłabym się tak samo. Może następnym razem 😉

 • Ailla

  Chociaż nie zamieniłabym swojej dziewuszki w brzuchu na nic innego to troszkę Ci zazdroszczę chłopców, mąż mówi, że bedziemy probowac do skutku 😀

 • Elwira Syska

  U nas dziewczynka, chłopiec i dziewczynka, więc naprzemiennie a czułam się w każdej ciąży podobnie 🙂 Gratuluję Synka, rośnijcie zdrowo! U nas 37tc więc oczekiwanie w pełni..

  • Ailla

   Gratuluje! <3 też chcę taki zestaw! 🙂

 • U nas to też wyglądało tak, że zupełnie inaczej czułam się w drugiej ciąży. Wszyscy mówili: „jak nic będzie dziewczynka!” a ja od początku mówiłam o maluchu Kajtek. No i mam – dwóch synków 🙂

 • Aaaa, gratulacje, nieważne, czy chłopiec, czy dziewczynka, choć do różu chyba ciągnie każdą kobietę 😉 Dwóch braci też na pewno będzie zgranym teamem!

 • Gratuluję! Najważniejsze, żeby był zdrowy. Jestem przekonana, że chłopcy też są czuli, kochający, odpowiedzialni i dają dużo radości swojej mamie, jak i tacie. Sama mam dwie córki i nigdy nie byliśmy rozczarowani tym, że nie pojawił się chłopiec. Więzi budują się niezależnie od płci, rodzina wzrasta, szczęścia jest więcej 🙂

 • U nas parka, za pierwszym razem wiedziałam, że będzie Amon, za drugim też byłam przekonana, że będzie dziewczynka do pary – i była. Teraz czuję w kościach, że ewentualne trzecie to byłby chłopak (bo jeszcze mam fajne imię w zanadrzu :P)

  Starsi bracia są świetni! Czy chodzi o młodszą dziewczynkę czy chłopca, są po prostu wspaniali i pomocni!

  Gratulacje! Trzymam kciuki, żeby było bez żadnych ekscesów! I oby nie skorpion 😀

 • Pozostaje życzyć zdrowia! 🙂 Jestem przekonana, że Filip będzie bardzo za młodszym bratem.

 • Gratulacje, najważniejsze, że prawidłowo się rozwija 😉

 • Super, ja też będę miał drugiego syna. Co za zbieg okoliczności 😉

 • Myślę, że odchodzimy już od takiego podejścia; „Jak bedzie syn to bedzie lepiej, bo będzie miał kto pracować”. Dziecko zawsze powinno być radością bez względu na to, czy to chłopiec, czy dziewczynka.