3 urodziny

Filip

2 sierpnia świętowaliśmy trzecie urodziny Filipa. Znów kolejny rok przeleciał bardzo szybko, a ja byłam świadkiem olbrzymiego rozwoju naszego syna.

Jaki jest Filip?

Trzylatek to już człowiek z mocno rozwiniętym charakterem. Wie czego chce, wie jak osiągnąć swój cel. Potrafi dyskutować, negocjować. Ma rozbudowane słownictwo, więc spokojnie komunikuje swoje potrzeby, potrafi nazwać uczucia, opisać to, co się dzieje. Jego wyobraźnia nie ma granic, a pamięć ma niezawodną.

Jest grzecznym chłopcem, choć nie ulega wpływowi innych osób. Nie szaleje już tak bardzo jak rok temu, słucha się nas. Oczywiście ma jeszcze buntownicze zagrywki, ale nie jest tak ciężko jak rok temu.

Nadal jest zachwycony cyframi i literami. Nie powiem Ci do ilu potrafi policzyć, bo i tak nie uwierzysz. 😉 Cyfry towarzyszą nam w zabawie każdego dnia. Wie jakimi numerami autobusów i tramwajów jeździmy, zna wiek kilku osób z rodziny, numery domów i mieszkań.

Filip przedszkolakiem i starszym bratem

Ten rok będzie dla niego przełomowy, od września zaczyna przygodę z przedszkolem. Nowe środowisko i oderwanie się na kilka godzin od mamy. Jestem przygotowana na to, że może być różnie, ale nastawiam siebie i jego pozytywnie do nadchodzących zmian.

Poza tym, jak już wiesz Fi od pół roku oczekuje brata. Wie o nim od samego początku. Napiszę oddzielny wpis na temat tego w jaki sposób przygotowuję go na pojawienie się rodzeństwa. Myślę, że przed nami wspaniały czas i nie mogę doczekać się listopada.

Na deser kilka zdjęć z przyjęcia urodzinowego. 🙂urodziny

Tort wykonany przez Artystyczne Wypieki – serdecznie polecam, jeśli mieszkacie na terenie Warszawy, naprawdę warto tam zamówić takie dzieło sztuki, które pieści podniebienia wszystkich gości!

IMG_9765

IMG_9791

IMG_9819

IMG_9877

IMG_9915

IMG_9936

 

 

Dołącz do mnie na Facebooku!

Zobacz też:

 • Wspaniale! Jestem pewna, że Filip doskonale poradzi sobie w przedszkolu jak i w nowej roli starszego brata. 🙂

 • Urodziny widac udane, tort galeretki mistrzostwo!!
  a tych baniek i zdjęć tak kolorowych zazdroszczę:))
  sto lat dla Filipa!

 • Bajkowe urodziny 🙂
  Mój syn również uwielbia liczby, jakoś dwa lata temu ta miłość poszerzyła się też na szachy. Może i Wasz Synek polubi tę grę? (Dla jednych sport 🙂 )

 • Wspaniałe urodziny, nie ma to jak odpowiednie towarzystwo, radosne zabawy i oczywiście piękny tort. 🙂
  Wszystkiego najlepszego dla Filipa. 🙂

 • Super dzieciaczki

  Duży już jubilat 🙂 Opóźnione, ale sto lat 🙂 Bardzo fajne przyjęcie, a tort super 🙂

 • Gosia

  Super imprezka, nasza w lipcu byłą plenerowa nad jeziorkiem w stylu myszki Miki. Też było cudnie. Widzę że bańki i u Was mają wzięcie:)

 • Pięknie o wszystko zadbałaś. A tort- wymiata

 • Izabela Kornet

  Ale mieliście super imprezkę! 🙂

 • Tort wyglada świetnie. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 • 100 lat!

  Te ozdoby to prawdziwe cudeńka. Widzę, że urodziny były tematyczne – minionkowe. U mnie wszystko byłoby w krainę lodu. Ach te dzieciaki 🙂

 • Fantastyczne przyjęcie. No i zobaczysz jak przedszkole jeszcze bardziej wpłynie na rozwój synka. Ja do tej pory nie mogę uwierzyć jak wielki ma wpływ na mojego 🙂

 • Chyba czytałyśmy już wpis z drugich urodzin. Ten czas niesamowicie szybko leci. Wszystkiego najlepszego dla Filipa! Widać, że przyjęcie udało się znakomicie.